It is currently Thu Mar 28, 2024 11:10 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Statie
PostPosted: Sat Aug 31, 2013 1:08 pm 
Offline
Acces Organizator Iasi
User avatar

Joined: Sat Aug 31, 2013 12:14 pm
Posts: 13
Imi cer scuze daca tema deschisa de mine nu e la locul potrivit dar am vrut sa postez la intrebari si raspunsuri dar nu ma lasa sa deschid o tema noua.
As vrea sa imi cumpar o statie in viitorul apropiat si nu stiu ce statie sa imi iau.. nu imi trebuie o statie cine stie ce, vreau doar sa ma pot bucura de joc. Daca iau o parasuta nu ii bun.. daca iau una prea performanta imi voi prinde urechile in ea si iar nu e bun.
Am vazut la Moldova - MIDLAND - STATIE RADIO MIDLAND G7 XTR MIMETIC. Se merita sau arunc cu banii in caini? Nu as da atata pe ea sincer... dar daca spuneti ca e buna si nu voi avea probleme o voi lua pe asta.
Multumesc pt timpul acordat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Statie
PostPosted: Sat Aug 31, 2013 3:59 pm 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: Tue Nov 06, 2012 3:54 pm
Posts: 512
G7 XTR-ul e o statie foarte ok. nu are functii avansate (gen dual scan, canale programabile etc), dar in ce priveste emisia si receptia, isi face treaba foarte bine. Am avut una timp de vreun an, si am dat-o mai departe cuiva care o foloseste fara probleme si in ziua de azi. Vezi ca te poti combina cu cineva si sa iei un pachet de 2, si le impartiti (iesi mai bine ca bani daca iei 2-pack-ul - era vreo 400-450 roni pachetul cu 2 statii)
Cu un pic mai multi bani (in jur de 250-300 ron) te poti uita dupa puxing 777/888 - cele mai populare pe la noi. Sunt chinezesti, adica exista riscul sa te alegi cu o lamaie, dar per total merita banii aia.

Nu te zgarci si sa te apuci sa dai banii pe o cobra sau alta panarama luata de prin carrefour/bazar.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Statie
PostPosted: Sat Aug 31, 2013 5:33 pm 
Offline
Acces Organizator Iasi
User avatar

Joined: Sat Aug 31, 2013 12:14 pm
Posts: 13
Multumesc pt raspuns - am dat comanda pe net de statie din asta ca e mai ieftina decat in magazin cu apr 60 ron.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Statie
PostPosted: Sat Aug 31, 2013 6:33 pm 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: Tue Nov 06, 2012 3:54 pm
Posts: 512
bun asa. iti recomad sa-ti iei si headset-ul cu ptt tot de la midland, e vreo 60-70 roni (deci cam cat ai economisit luand de pe net) ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Statie
PostPosted: Sat Aug 31, 2013 6:58 pm 
Offline
Acces Organizator Iasi
User avatar

Joined: Sat Aug 31, 2013 12:14 pm
Posts: 13
da . voi lua de la moldova casca.. ca pe net erau mai multe feluri si nu ma prea pricep. acolo ma voi duce cu statie si voi face si proba in acelasi timp


Top
 Profile  
 
 Post subject: Statie
PostPosted: Sun Sep 01, 2013 11:21 pm 
Offline
Site Admin

Joined: Wed Sep 26, 2012 10:33 pm
Posts: 364
Location: Iasi
Am rezolvat problema cu posibilitate de postare pentru Newly registered users si am mutat topic aici.
Daca mai sunt probleme, va rog sa nu ezitati!
Tks,
Muffy

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  


cron